środa, 31 sierpień 2016 godz. 07:58

log in

 
 
U progu nowego roku szkolnego

Kolejny rok szkolny przed nami. Konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu przygotowali dla nauczycieli bogatą ofertę szkoleń, wzbogaconą o nową formę – sieci współpracy i samokształcenia. Informatory o formach doskonalenia nauczycieli na rok szkolny 2016/2017 zostały rozdane podczas spotkań z dyrektorami szkół organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Narady odbyły się - jak co roku - we Włocławku (25.08.2016 r.), Toruniu (26.08.2016 r.) i Bydgoszczy (29.08.2016 r.). Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty przekazał najważniejsze informacje przygotowane dla dyrektorów przez Ministerstwo Edukacji Narodowej a pracownicy KO zapoznali zgromadzonych z wynikami sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego i maturalnego.

Spotkania dyrektorów szkół i placówek są okazją do zobaczenia się w większym gronie, wymiany doświadczeń i podzielenia się obawami, ale również pomysłami na rozwiązanie trudniejszych spraw.

W roku szkolnym 2016/2017 życzymy nauczycielom dużo energii, radości z wykonywanej pracy i sukcesów oraz zapraszamy do skorzystania z oferty szkoleń Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu www.kpcen-torun.edu.pl/oferta


Oprac. Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji
Konkurs na recenzję książki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Jerzy Peterkiewicz Educational Foundation organizuje konkurs na recenzję książki z okazji stulecia urodzin Jerzego Pietrkiewicza, pisarza emigracyjnego z naszego regionu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje w załącznikach i na stronie
www.sejmik.kujawsko-pomorskie.pl
Komunikat Zaproszenie dla uczniów
Konkurs - Eksperymentujemy w pracowni przyrodniczej
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza
nauczycieli przedmiotów przyrodniczych do udziału w
Regionalnym Konkursie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego
Eksperymentujemy w pracowni przyrodniczej
na najciekawszy scenariusz zajęć z przeprowadzeniem z grupą uczniów doświadczenia zrealizowanego z wykorzystaniem czujników pracowni Pasco.
Konkurs trwa do 10 listopada 2016 r.,
a jego adresatem są nie tylko nauczyciele, którzy korzystali bądź korzystają z mobilnych pracowni - wszyscy zainteresowani mogą przeprowadzić i udokumentować doświadczenie w pracowni stacjonarnej KPCEN w Toruniu w uzgodnionym terminie.
Osobą upoważnioną do udzielania informacji na temat Konkursu jest Krzysztof Rochowicz,
tel. 881 930 091.
Więcej szczegółów w regulaminie, prosimy też uczestników o wypełnienie oświadczenia.

Oświadczenie Regulamin Konkursu
Nagroda im. Ireny Sendlerowej Za naprawianie świata
Myślenie wizualne w KPCEN w Toruniu
0128990
Organem prowadzącym dla Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.   kontakt
oferta

Copyright (C) 2008-2016 by Administrator <strona@kpcen.pl>