wtorek, 24 październik 2017 godz. 07:45

Doradztwo zawodowe

Prezentacja najważniejszych przepisów prawnych dotyczących organizacji doradztwa zawodowego w klasie VII szkoły podstawowej od 1 września 2017 r.odbyła się w ramach bezpłatnych warsztatów dla 24 nauczycieli. Spotkania miały miejsce 8 i 12 czerwca 2017 r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Uczestnicy warsztatów, nauczyciele, którzy uczyć będą doradztwa zawodowego klasie VII, analizowali obowiązujące przepisy prawne w tym zakresie. Ponadto nauczyciele zapoznali się z propozycjami wykorzystania dostępnych materiałów w pracy z uczniami. Podzielili się również pomysłami, w jaki sposób nauczyciele mogą planować tematykę i rozkład zajęć doradztwa zawodowego.

Druga część warsztatów polegała na zaprezentowaniu przez uczestników warsztatów ram programu dla uczniów kl. VII. Udział w zajęciach wyzwolił w uczestnikach pokłady kreatywnych pomysłów edukacyjnych.

Zachęcam do udziału w kolejnej edycji warsztatów 28 czerwca ( środa) w godzinach 11-14.
Tematyka poświęcona głównie będzie programowi zajęć z doradztwa zawodowego w klasie VII.

Dorota Andrzejewska, konsultant KPCEN
Metody eksperymentu naukowego w edukacji - sprawozdanie
Podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej a kompetencje kluczowe