wtorek, 26 wrzesień 2017 godz. 07:36

projektu edukacyjnego
TORUŃSKI URZĄD DLA MŁODZIEŻY
- IV edycja rok szkolny 2017/2018

Celem projektu Toruński Urząd dla Młodzieży jest zwiększenie aktywnego udziału młodzieży w życiu publicznym oraz rozwój postaw obywatelskich. Kontynuacja realizowanego projektu edukacyjnego to efektywny sposób na edukację obywatelską oraz zwiększanie udziału młodych Polek i Polaków w życiu publicznym.

Celem praktycznym projektu są działania, które wyposażą uczniów w nowe umiejętności w zakresie kształtowania kompetencji społecznych i obywatelskich a w szczególności przygotują ich do edukacji obywatelskiej.

Projekt Toruński Urząd dla Młodzieży obejmuje następujące elementy:
  1. Nauczyciel omawia zasady projektu edukacyjnego na lekcji.
  2. Uczniowie mają za zadanie zaplanować i załatwić typowe sprawy urzędowe, zapoznać się z pracą Wydziałów: Spraw Administracyjnych, Ewidencji i Rejestracji, Środowiska i Zieleni, Architektury i Budownictwa oraz Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miasta Torunia biorących udział w projekcie a potem pokazać wyniki swojej pracy, np.: w postaci prezentacji multimedialnej, filmu, pokazu zdjęć i inne.
  3. Pracownicy wydziałów UM Torunia przygotowali zadania, które może zrealizować młodzież. Nauczyciel umawia uczniów na spotkanie z osobami kierującymi wydziałami. Czas na wykonanie projektu dla uczniów to trzy tygodnie. Projekt ma mieć charakter zespołowy. Zespół realizujący dany projekt musi liczyć nie mniej niż 3 osoby, a nie więcej niż 4 osoby.
Zadaniem szkoły jest zgłoszenie do dnia 10 października 2017 r.
udziału w projekcie do KPCEN w Toruniu,
na adres: Zofia.Spalinska@kpcen-torun.edu.pl
Karta zgłoszenia do projektu
Uroczyste podsumowanie projektów uczniowskich odbędzie się w terminie do 15 marca 2018 r.

Szczegółowych informacji udziela Zofia Spalińska, konsultantka KPCEN w Toruniu, nr tel. 881 93 33 55
Nowe akcenty w nauczaniu języka polskiego
Organizacja doradztwa zawodowego w klasie VII szkoły podstawowej