środa, 14 listopad 2018 godz. 07:34

6 uczniów w etapie wojewódzkim konkursu Wielcy Polacy

1 lutego 2018 r. uczniowie z ośmiu szkół powiatów: grudziądzkiego, chełmińskiego, wąbrzeskiego, świeckiego i miasta Grudziądza (rejon nr 4) przystąpili do etapu rejonowego konkursu Św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski.Tegoroczny konkurs jest już szóstą edycją olimpiady, której organizatorem jest ks. dr Paweł Nowogórski - dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 w Grudziądzu(byłe Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika) 17 uczniów pisało test. Czworo z nich zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego.

Szkoły, z których młodzież wzięła udział w II etapie konkursu:
  • Szkoła Podstawowa nr 17 w Grudziądzu
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grudziądzu
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Grudziądzu
  • Szkoła Podstawowa nr 11w Grudziądzu
  • Szkoła Podstawowa w Grucie
  • Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Książkach
  • Gimnazjum im. Ks. Kard. Wyszyńskiego w Wąbrzeźnie
  • Szkoła Podstawowa w Zieleniu

Lista laureatów II etapu udostępniona jest na stronie organizatora www.gorsk.org.pl Gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowującym swoich podopiecznych do konkursu. Szczególne podziękowania składamy Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Grudziądzu, Sylwii Murawskie oraz p. Urszuli Rynkowskiej i p. Aleksandrze Jabłońskiej za pomoc w organizacji konkursu.

Uczniów do olimpiady przygotowywali: Małgorzata Rutkowska, Katarzyna Ziółkowska, Grażyna Wójtowicz, Bożena Kołodziejczyk Dzierżyk, Grażyna Bobińska, Beata Makowska, Aleksandra Jabłońska, Magdalena Kesler, ks. Kamil Pankowiec, Tomasz Tomaszewski. Wszystkim nauczycielom dziękujemy.

Uroczyste podsumowanie etapu rejonowego, wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań nastąpiło 8 lutego w Urzędzie Miasta w Grudziądzu. W spotkaniu uczestniczyli: Naczelnik Wydziału Edukacji w Grudziądzu - Sławomira Gajewska, przedstawiciel Wydziału Oświaty - Kamila Wiśniewska, ks. dr Paweł Nowogórski, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie. Uroczystość prowadziła przewodnicząca rejonowej komisji Dorota Andrzejewska- nauczyciel konsultant KPCEN w Toruniu. Etap wojewódzki odbędzie się 1 marca 2015 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Nagrodę – rower - otrzymała uczennica Kamila Kosela z Gimnazjum im. Ks. Kard. Wyszyńskiego w Wąbrzeźnie, która zajęła I miejsce, II miejsce przypadło Tomaszowi Wolentarskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 11z Grudziądzu a Adrianna Brzyskaze Szkoły Podstawowej w Grucie zajęła III miejsce. Opiekunowie uczniów to: Małgorzata Rutkowska, ks. Kamil Pankowiec i Aleksandra Jabłońska.

Gratulacje, dyplomy i nagrody książkowe gimnazjaliści przyjęli z rąk organizatorów i fundatorów: ks. dr Pawła Nowogórskiego, Prezydenta Grudziądza, Naczelnika Wydziału Edukacji oraz Dyrekcji KPCEN w Toruniu. Spotkanie uświetnił montaż słowno- muzyczny na tle piękniej dekoracji wykonanej przez uczniów.

oprac. Dorota Andrzejewska
KRYMINALISTYKA CODZIENNIE – I W SZKOLE
Projekt edukacyjny w przedmiotach przyrodniczych
polityka prywatności