czwartek, 21 czerwiec 2018 godz. 15:52

Warsztaty matematyczne

Nauczyciele matematyki, którzy uczą w szkołach podstawowych w Brodnicy i jej okolicach spotykają się na Warsztatach matematycznych, które prowadzi Agnieszka Przybyszewska, konsultantka ds. matematyki w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Hanna Laskowska, doradca metodyczny matematyki. W tym miesiącu szkolenie odbyło się 7 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Brodnicy.

W związku z tym, że w przyszłym roku uczniowie klas ósmych przystąpią do egzaminu ósmoklasisty, na którym matematyka jest jednym z obowiązkowych przedmiotów, zajęcia były poświęcone właśnie temu egzaminowi.

Nauczyciele doskonalili umiejętności rozwiązywania jednego zadania na różne sposoby. Sprawdzali rozwiązania uczniowskie, analizując proste rozumowania, podawane argumenty i ich poprawność. Wymiana doświadczeń i dyskusja pozwoliły wyjaśnić nurtujące nauczycieli wątpliwości. Kolejne spotkanie już w kwietniu.

Projekt „Buduję, koduję, programuję” – czas start!
Pożegnanie „Muchomorka”