czwartek, 21 czerwiec 2018 godz. 15:52

Projekt Toruński Urząd dla Młodzieży
Podsumowanie IV edycji projektu Toruński Urząd dla Młodzieży

Nauczyciele i uczniowie odebrali podziękowania i dyplomy za zaangażowanie w realizację IV edycji projektu Toruński Urząd dla Młodzieży podczas gali podsumowującej, która odbyła się 1 marca 2018 r. o godzinie 13.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu. Zespoły uczniowskie, cztery nagrodzone i trzy wyróżnione, dokonały uroczystej prezentacji projektów edukacyjnych.

Dyplomy nagrodzonym uczniom i podziękowania nauczycielom wręczył uroczyście prezydent Torunia, Michał Zaleski. „Gratuluję laureatom konkursu i ich szkolnym opiekunom. Dziękuję także promotorom konkursu z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli oraz moim koleżankom i kolegom z urzędu, którzy pomagali uczniom opanować niełatwe tajniki urzędowych procedur. Ten projekt dla wszystkich stron okazał się bardzo pouczający, ale – podobnie jak w zwykłym życiu – pokazał, że współpraca z nastolatkami należy do najbardziej wymagających, choć także do najbardziej satysfakcjonujących” – zaznaczył podczas spotkania z laureatami prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Projekt zrealizowany został przy współudziale Urzędu Miasta Torunia. Celem projektu Toruński Urząd dla Młodzieży jest zwiększenie aktywnego udziału uczniów i młodych ludzi w życiu publicznym, rozwój postaw obywatelskich, inwestycja w młode pokolenie poprzez budowanie kapitału społecznego oraz rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Podsumowanie IV edycji projektu Toruński Urząd dla Młodzieży.pdf
Projekt „Buduję, koduję, programuję” – czas start!
Pożegnanie „Muchomorka”