wtorek, 17 lipiec 2018 godz. 08:06

ROK HARCERSTWA – konferencja

UWAGA!
Informujemy, że konferencja odbędzie się w siedzibie KPCEN przy
ul. Sienkiewicza 36 w Toruniu, około 300 m od planowanego wcześniej Centrum Dialogu.
Zapraszamy!

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu
zaprasza dyrektorów szkół i nauczycieli na
konferencję wojewódzką
Rola harcerstwa w wychowaniu
oraz kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży

25 kwietnia 2018 r., godz. 15.00–17.45
KPCEN, ul. Sienkiewicza 36 w Toruniu

ZAPISZ SIĘ

Udział jest bezpłatny

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu
zaprasza dyrektorów szkół i nauczycieli
na
konferencję wojewódzką
Rola harcerstwa w wychowaniu oraz kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży
25 kwietnia 2018 r., godz. 15.00–17.45
KPCEN, ul. Sienkiewicza 36 w Toruniu

ZAPISZ SIĘ

Udział jest bezpłatny

Celem konferencji jest promocja Roku Harcerstwa w naszym regionie, prezentacja organizacji harcerskich i ich roli w kształtowaniu postaw i wartości, omówienie podstaw prawnych dla działalności harcerskiej w szkołach oraz propagowanie dobrych harcerskich praktyk.

Organizacja konferencji: Katarzyna Stalkowska, Agnieszka Chabros, Marzenna Wierzbicka.

Program:
15.00-15.30 Rejestracja
15.30-15.35 Uroczyste rozpoczęcie konferencji
15.35-15.55 dr Katarzyna Marszałek, Organizacje harcerskie w Polsce i elementy Harcerskiego Systemu Wychowawczego
15.55-16.15 dr Lucyna Czechowska, Katalog postaw, jakie kształci ZHP
16.15-16.35 Lucyna Szypulska, Współpraca między ZHP a szkołami
16.35-16.45 Przerwa na kawę
16.45-17.05 Bogusława Pasieka-Butkiewicz, Doświadczenie ZHR jako przygotowanie do życia
17.05-17.25 Agnieszka Ingielewicz, Jak formacja w Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE wpływa na rozwój młodego człowieka
17.25-17.30 Podsumowanie konferencji

Prelegentki:
  • dr Katarzyna Marszałek – adiunkt w Katedrze Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Harcerski Instytut Badawczy, Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP, autorka m.in. 11 monografii o organizacjach harcerskich.
  • dr Lucyna Czechowska – zastępczyni naczelniczki ZHP ds. wychowania, adiunkt na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • mgr Lucyna Szypulska – Dyrektor Ośrodka Kształcenia Kadr „Quercus” w Bydgoszczy, Zastępca komendanta Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, nauczyciel.
  • mgr Bogusława Pasieka-Butkiewicz – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, wieloletni nauczyciel nauczania początkowego, harcmistrzyni, pierwsza naczelniczka Harcerek ZHR, Rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZHR.
  • mgr Agnieszka Ingielewicz – Przewodniczka Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE, szefowa 2 Gromady Toruńskiej bł. Laury Vicuna, nauczyciel polonista i edukacji wczesnoszkolnej, kierownik letnich obozów młodzieżowych, współpracownik Towarzystwa Salezjańskiego, wodzirej wesel i zabaw bezalkoholowych, instruktor zajęć cyrkowych, dziennikarz i publicysta.

Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Stalkowska, e-mail:
katarzyna.stalkowska@kpcen-torun.edu.pl
Nauczyciel XXI w. – zakończenie pracy sieci