środa, 22 sierpień 2018 godz. 04:30

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – szkolne wyzwanie

Pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu starają się szybko reagować na potrzeby nauczycieli – dlatego 12 kwietnia 2018 roku Ewa Kondrat, konsultantka w KPCEN, zorganizowała konferencję dla polonistów: Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego od roku szkolnego 2018/2019. Wskazówki do pracy z uczniami.

Ewa Wronkowska, współpracownik CKE i OKE w Gdańsku, zaprezentowała wymogi nowego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Prelegentka zapoznała uczestników z podstawą prawną egzaminu oraz z zasadami i strukturą arkusza egzaminacyjnego. Przekazywane informacje ilustrowała przykładami konkretnych zadań egzaminacyjnych i ich uczniowską realizacją.

Po tym wystąpieniu Ewa Kondrat, polonistka konsultantka KPCEN w Toruniu, zaprezentowała ofertę kursów dla nauczycieli, które mogą być pomocne w przygotowywaniu uczniów do egzaminu ósmoklasisty, nie tylko z języka polskiego. Szczegółowe informacje – na stronie placówki.

W ankietach słuchacze bardzo dobrze ocenili poziom merytoryczny spotkania i przedstawili swoje oczekiwania dotyczące kursów – w dużej mierze propozycje te oscylowały wokół problemów egzaminacyjnych i sposobów zachęcenia młodzieży do czytania lektur.

Dominika Wojtasińska
Nauczyciel XXI w. – zakończenie pracy sieci