wtorek, 25 wrzesień 2018 godz. 03:01

Eksperyment naukowy na matematyce

„Jak wykorzystać eksperyment naukowy na matematyce” – takie szkolenie dla nauczycieli matematyki, w ramach realizowanego projektu „Naukowy zawrót głowy”, przeprowadziła w Brodnicy Agnieszka Przybyszewska, wicedyrektor i konsultantka w toruńskim KPCEN. Pokazała, jak wykorzystać eksperyment naukowy na matematyce oraz w jaki sposób kształtować u uczniów rozumowanie i umiejętność argumentowania. Na zajęciach omawiane były zadania, które wymagają łączenia umiejętności z różnych działów matematyki oraz spoza niej, a także dające możliwość kształtowania własnych strategii rozwiązywania problemów.

Wymiana doświadczeń edukacyjnych: Polska – Ukraina
Czas podziękowań i dobrych życzeń