wtorek, 17 lipiec 2018 godz. 07:40

Nauczyciel XXI w. – zakończenie pracy sieci

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie uczestników sieci „Coaching w edukacji. Nauczyciel XXI wieku” odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu 6 czerwca br. Sieć jest prowadzona przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu (Danuta Potręć – konsultantka) oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu (Elżbieta Wiśniewska – nauczyciel bibliotekarz).

Elżbieta Wiśniewska krótko podsumowała całoroczną pracę w ramach sieci i podziękowała uczestniczkom również w imieniu nieobecnej koordynatorki Danuty Potręć za zaangażowanie i tworzenie miłej atmosfery sprzyjającej dzieleniu się pomysłami i doświadczeniem.

Po podsumowaniu oddała głos Joannie Robaczewskiej, która poprowadziła warsztaty na temat narzędzi tutoringowych w pracy nauczyciela. Uczestniczki sieci zastanawiały się nad rolą tutora we współczesnej szkole, dyskutowały nad ciekawymi problemami przedstawionymi przez prowadzącą, stosując przygotowane przez nią narzędzia. Po warsztatach wywiązała się ciekawa dyskusja na temat roli tutoringu w edukacji. Uczestniczki spotkania podzieliły się też swoimi wrażeniami na temat przydatności narzędzi zaprezentowanych w czasie zajęć. Tradycyjnie można było zapoznać się z literaturą związaną z tematem zajęć, którą przygotowała Elżbieta Wiśniewska z Biblioteki Pedagogicznej.

Na zakończenie spotkania nauczycielkom zostały wręczone zaświadczenia potwierdzające udział w pracy sieci przygotowane przez KPCEN w Toruniu. Tematem wiodącym kolejnej edycji sieci będzie motywowanie siebie i innych do pogłębiania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i zachęcania do rozwoju osobistego. Zapisy już od 20 sierpnia 2018 r. na stronie www.kpcen-torun.edu.pl

Zapraszamy!

Elżbieta Wiśniewska – Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu