środa, 19 grudzień 2018 godz. 00:16

Wielcy Polacy

Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku i współorganizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych klas VI-VIII oraz klasy III gimnazjalnej do udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Wielcy Polacy. W tym roku szkolnym postacią wydarzenia jest Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski w XX i XXI wieku.

Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny z serii Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach dla uczniów na terenie województwa kujawsko – pomorskiego organizuje Centrum Edukacji Młodzieży im ks.Jerzego Popiełuszki w Górsku.

Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku i współorganizatorzy zapraszająuczniów szkół podstawowych klas VI-VIII oraz klasy III gimnazjalnej do udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Wielcy Polacy. W tym roku szkolnym postacią wydarzenia jest Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski w XX i XXI wieku.

Cele konkursu
  1. Wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci Wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko – pomorskim.
  2. Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, pobudzanie w nich twórczego myślenia.
  3. Rozwijanie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.
  4. Promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół.
  5. Motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym w rozwijaniu jego pasji.
  6. Przybliżanie wartości zwyczajów regionalnych, społecznych i patriotycznych na podstawie wielkich autorytetów.
  7. Rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności łączenia wiedzy i praktyki z różnych dziedzin naukowych.

Współorganizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.

Od 2012 roku odbyło się 6 edycji konkursu, których bohaterami byli:
- Mikołaj Kopernik, I edycja 2012/13
- Jan Paweł II i ksiądz Jerzy Popiełuszko, II edycja 2013/14
- Błogosławiony Stefan Wincenty Frelichowski, III edycja 2014/15
- Prymas Stefan Wyszyński, IV edycja 2015/16
- Jan Paweł II, V edycja 2016/17
- św. S. Faustyna Kowalska VI edycja 2017/2018

Szczegółowe informacje dotyczące kolejnych edycji oraz regulamin i terminy poszczególnych etapów konkursu znajdują się na stronie organizatora – Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku: www.gorsk.org.pl

oprac. Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji KPCEN w Toruniu, przewodnicząca komisji rejonowej nr 2
Odzyskiwanie niepodległości – o konferencji rocznicowej
Cele Zrównoważonego Rozwoju w nowoczesnej odsłonie
polityka prywatności