Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Konferencja o zdrowiu psychicznym młodzieży 20-21 maja

09.05.2024

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i gmina miasta Toruń organizują konferencję o zdrowiu psychicznym młodzieży, na którą zapraszamy jako partner wydarzenia.

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 maja br. w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2) przy ul. Władysława Łokietka 1-3. 

  • Pierwszy dzień konferencji, 20 maja, jest skierowany do młodzieży - zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na warsztaty prowadzone przez psychologów, lekarzy oraz edukatorów Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Zajęcia będą dotyczyły rozwiązywania konfliktów z rodzicami, “ukrywania się pod maskami”, przemocy słownej, hejtu. Warsztaty są przygotowane dla maksymalnie 36 osób. Obowiązują zapisy, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń: Zapisy na warsztaty 20.05.2024
  • Drugiego dnia, 21 maja, zapraszamy na wykłady i warsztaty nauczycieli, pedagogów, wychowawców, psychologów, studentów, rodziców i opiekunów prawnych młodzieży. Tematyka zajęć dotyczyć będzie sytuacji nastolatka w kryzysie oraz jawnych i ukrytych elementów pracy z młodzieżą, relacji w edukacji, ABC pomocy psychologicznej oraz przemocy słownej i hejtu. Obowiązują zapisy, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń: Zapisy na wykłady i warsztaty 21.05.2024 Uczestnicy otrzymają certyfikaty sygnowane przez KPCEN w Toruniu i Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji: strona www Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Partnerzy wydarzenia: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Uniwersytet WSB Merito w Toruniu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu. 

Przerwa kawowa jest sponsorowana przez Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

PROGRAM

Program konferencji

 

Ostatnie aktualności
Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” – o roli uważności i świadomości
12.06.2024 czytaj...
Studia podyplomowe z patronatem KPCEN Toruń
04.06.2024 czytaj...
Życzymy wszystkiego najlepszego
28.05.2024 czytaj...
STEAM-owe zajęcia w Wielkim Rychnowie
27.05.2024 czytaj...
Wokół paryskiej „Kultury” – konsultacje dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych
22.05.2024 czytaj...