Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

„Toruński e-Urząd dla Młodzieży” w roku szkolnym 2020/2021 – VII edycja projektu rozstrzygnięta

25.03.2021

Konkurs, odbywający się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika, miał zachęcić młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do aktywnego udziału w życiu publicznym oraz rozwijania postaw obywatelskich. Podczas tegorocznej edycji uczniowie rozwiązywali zadania związane z załatwianiem konkretnych spraw w urzędach, jak np. rejestracja działalności gospodarczej czy złożenie wniosku o przeprowadzenie imprezy masowej. Po wybraniu zagadnienia, zespoły udawały się zdalnie do określonej jednostki Urzędu Miasta, aby otrzymać informacje dotyczące obowiązujących przepisów prawnych w danej tematyce. Rozwiązanie do zagadnienia uczniowie znaleźć musieli jednak sami.

W projekcie wzięło udział 8 jednostek Urzędu Miasta Torunia: Wydział Spraw Administracyjnych, Wydział Obsługi Mieszkańców, Wydział Architektury i Budownictwa, Wydział Ochrony Ludności, Wydział Gospodarki Komunalnej, Wydział Środowiska i Ekologii, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Biuro Ogrodnika Miejskiego.

Członkowie Komisji podczas posiedzenia zdalnego 24 marca 2021 r. w KPCEN w Toruniu wyłonili laureatów. W skład komisji oceniającej prace zespołów uczniowskich wchodziło 8 przedstawicieli z Urzędu Miasta Torunia i KPCEN w Toruniu.

 

Laureaci (placówka, nazwa projektu, opiekunowie, liczba uczniów)

I miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Toruniu, Jak zarejestrować działalność gospodarczą przez Internet ?, Anna Maczis-Macikowska, 4 uczniów

II miejsceSzkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu, Mój pierwszy biznes. Pierwszy krok do milionera, Joanna Sujkowska-Drążkiewicz, 3 uczniów

III miejsceSzkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu, Panie władzo! Nas jest tylko pięciu, Joanna Sujkowska-Drążkiewicz, 3 uczniów

 

Projekty edukacyjne realizowane w szkołach angażują całą społeczność uczniowską. Podczas pracy metodą projektu największy nacisk położony jest na proces: od planowania poprzez realizację do podsumowania i oceny. Realizowany projekt zapoznaje uczniów z zadaniami, których realizacją zajmuje się Urząd Miasta Torunia i poszczególne jego wydziały oraz z obowiązkami urzędników wobec obywateli. Dzięki e-wizytom w Urzędzie Miasta Torunia uczniowie dowiedzieli się wielu nowych rzeczy, poznali procedury i niektóre przepisy. Młodzi ludzie wzbogacili się o wiedzę, która za kilka lat pomoże im być aktywnymi i świadomymi obywatelami, a w przyszłości być może urzędnikami czy radnymi.

Pragniemy podziękować nauczycielom, uczniom, dyrektorom, kierownikom i pracownikom, którzy wzięli udział w tym projekcie.

Gratulacje dla laureatów VII edycji „Toruńskiego e-Urzędu dla Młodzieży”!

Ostatnie aktualności
Zapraszamy do naszego zespołu - oferty pracy
16.04.2024 czytaj...
Rozstrzygnięcie XIV edycji Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych
15.04.2024 czytaj...
Toruński Urząd dla Młodzieży – X edycja podsumowana
09.04.2024 czytaj...
Dotrzymujemy kroku nowym technologiom
02.04.2024 czytaj...
Giganci Nauki Kujaw i Pomorza – konkurs
27.03.2024 czytaj...