Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Razem w drodze po zdrowie – podsumowanie konferencji

12.02.2024

Razem „W drodze po zdrowie” – na konferencję, którą zorganizowaliśmy 6 lutego br., zaprosiliśmy jako prelegentów specjalistów w obszarze edukacji prozdrowotnej, związanych z programem Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie i nauczycieli z placówek realizujących program.

Prof. dr hab. Barbara Woynarowska, współtwórczyni koncepcji programu Szkoła Promująca Zdrowie, wygłosiła wykład Działania na rzecz zdrowia uczniów i pracowników szkoły – edukacja zdrowotna, profilaktyka, promocja zdrowia. Wystąpienie prof. Woynarowskiej uzmysłowiło różnicę pomiędzy doraźnymi, jednorazowymi akcjami edukacyjnymi a holistycznym, ukierunkowanym na trwałą zmianę nawyków programem Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie.

Korzyściach Przedszkola i Szkoły Promujących Zdrowie mówiła Valentina Todorovska-Sokołowska, krajowy koordynator programu Przedszkola i Szkoły Promujące Zdrowie, związana z promocją zdrowia z ramienia ORE. Przedstawiła m.in. największe dokonania programu w Polsce oraz strategie tworzenia placówek promujących zdrowie.

Doświadczeniami z realizacji programu Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie podzieliły się Anna Lewandowska, dyrektor i Ewa Stopińska, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 10 oraz Marzena Rybicka, szkolny koordynator ds. promocji zdrowia w Szkole Podstawowej nr 32 w Toruniu. Przykłady dobrych praktyk dotyczyły działań związanych z odżywianiem, aktywnością fizyczną (zwłaszcza na świeżym powietrzu), ekologią oraz dobrostanem psychicznym.

Cieszą nas Wasze opinie: „treści bardzo ciekawe i przydatne” „przekazana wiedza i przykłady dobrych praktyk przedstawione w sposób umożliwiający natychmiastowe zastosowanie”, „ważna tematyka dla społeczności szkół i przedszkoli, i całego społeczeństwa”,  „bardzo fajnie ukazana praktyczna cześć”, a nawet w ankietach prosicie o „więcej praktycznych wskazówek dla szkół/przedszkoli biorących po raz pierwszy udział w PPZ”, zatem na pewno w organizacji tego typu wydarzeń nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Dziękujemy za Wasz udział i zapraszamy na kolejne spotkania!

Ostatnie aktualności
Zapraszamy do naszego zespołu - oferty pracy
16.04.2024 czytaj...
Rozstrzygnięcie XIV edycji Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych
15.04.2024 czytaj...
Toruński Urząd dla Młodzieży – X edycja podsumowana
09.04.2024 czytaj...
Dotrzymujemy kroku nowym technologiom
02.04.2024 czytaj...
Giganci Nauki Kujaw i Pomorza – konkurs
27.03.2024 czytaj...