Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen twitter kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Drukarki 3D i Laboratoria Przyszłości bez tajemnic

17.03.2023

Ile ciekawych rzeczy możemy stworzyć dzięki drukarkom 3D przekonali się uczestnicy konferencji „Druk 3D w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz inne sposoby angażowania uczniów na lekcjach informatyki”, którą zorganizowaliśmy 10 marca 2023 r.

Celem konferencji było doskonalenie umiejętności cyfrowych nauczycieli w zakresie druku 3D i innych umiejętności związanych z Laboratoriami Przyszłości.

Uczestników wydarzenia przywitał dyrektor KPCEN w Toruniu Sławomir Żebrowski. Grażyna Zawadzka, konsultantka KPCEN zapowiedziała, że konferencja odbędzie się w podwójnej formie: wykładowej i warsztatowej.

Pierwszą częścią konferencji był wykład „Projektowanie 3D i druk 3D oraz inne przykłady praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności uczniów wyniesionych z lekcji informatyki” Grażyny Koby, autorki podręczników do informatyki.

Podczas drugiej części zaproszeni przez nas specjaliści poprowadzili wymiennie w dwóch grupach zajęcia związane z umiejętnościami dotyczącymi programu Laboratoria Przyszłości.

O „Praktycznych zasadach dotyczących druku 3D i przygotowaniu modelu 3D do wydruku” mówił Krzysztof Fortuna, nauczyciel informatyki, ekspert druku 3D, a zagadnienie „Porównania narzędzi do tworzenia grafiki: trójwymiarowej 3D (SketchUp i Tinkercad) i dwuwymiarowej z wykorzystaniem grafiki żółwia (Python)” przybliżyła uczestnikom warsztatów Grażyna Koba.

Podczas konferencji można było zapoznać się z publikacjami wydawnictwa MiGra i otrzymać egzemplarz pokazowy.

Mamy nadzieję, że po naszej konferencji bez obaw i z entuzjazmem będziecie korzystać z uczniami z drukarek 3D w swoich szkołach oraz w pełni wykorzystywać możliwości sprzętów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Ostatnie aktualności
Dzień Nowych Technologii w Edukacji
23.03.2023 czytaj...
Inspirujący Tydzień Mózgu
21.03.2023 czytaj...
Drukarki 3D i Laboratoria Przyszłości bez tajemnic
17.03.2023 czytaj...
Wyniki etapu rejonowego konkursu „Wielcy Polacy”
10.03.2023 czytaj...
IX edycja projektu Toruński Urząd dla Młodzieży rozstrzygnięta
03.03.2023 czytaj...