Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram KPCEN linkedin
kpcen bip

Zapraszamy na bezpłatną wojewódzką konferencję

25.09.2023

Zapraszamy na bezpłatną wojewódzką konferencję

(D)ocenianie w szkole?!

18 października 2023 r.

 

Konferencja objęta jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

ZAPISY ZAMKNIĘTE - BRAK MIEJSC

Zagadnienia, które będą poruszone podczas konferencji, są odpowiedzią na jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024: Doskonalenie kompetencji dyrektorów szkół i nauczycieli w zakresie warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego.

 

Celem konferencji jest popularyzacja sposobów wsparcia ucznia poprzez docenianie z uwzględnieniem wewnątrzszkolnego systemu oceniania.

Konferencja została przygotowana we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Konferencja odbędzie się zdalnie na platformie TEAMS. O zakwalifikowaniu się będzie decydować kolejność zgłoszeń. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału drogą mailową.

 

Program konferencji

 

Rejestracja uczestników od godz. 16.30

17.00–17.15 – Otwarcie konferencji – Sławomir Żebrowski, dyrektor KPCEN w Toruniu, prowadzenie Agnieszka Przybyszewska, wicedyrektor KPCEN w Toruniu

17.15–18.00 – Co motywuje ucznia, jeśli nie stopień – Anna Szulc

18.00–18.30 – Jakie zapisy w statucie szkoły, dotyczące oceniania wewnątrzszkolnego, mogą wspierać proces uczenia się ucznia – Łukasz Korzeniowski

18.30–19.15 – Metoda zielonego długopisu, czyli o tym, jak sposób oceniania i poprawiania błędów wpływa na motywację do nauki – dr Marzena Żylińska

19.15–19.45 – Co zrobić, żeby rodzic zaufał nauczycielowi – Magdalena Ostrowska

19.45–19.50 – (D)ocenianie w szkole?! – w ofercie KPCEN w Toruniu, zasobach BP w Toruniu oraz „UczMy” – Agnieszka Przybyszewska

 

 

Informacje o prelegentach (w kolejności wystąpień)

Anna Szulc nauczycielka  matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. Laureatka Konkursu Nauczyciel-mediator (2016), autorka książki NOWA SZKOŁA Zmianę edukacji warto zacząć przy tablicy (2019), współautorka STATUTU NIEUMARŁEGO (2021), współautorka publikacji NOWA SZKOŁA – SZKOŁA WYŻSZA (2023) Od ponad dziewiętnastu lat wypracowuje metody nauczania oparte o dobre relacje, wspierającą komunikację i wiedzę z zakresu neuronauk. Jest pomysłodawczynią i organizatorką cyklicznej, ogólnopolskiej  Konferencji EMPATYCZNA EDUKACJA=>EMPATYCZNA POLSKA w Zduńskiej Woli.

Łukasz Korzeniowski – założyciel Stowarzyszenia Umarłych Statutów, student IV roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autor poradników z zakresu prawa oświatowego, redaktor książek: Prawa ucznia w Polsce. Raport z badań (Kraków 2023) oraz Statut nieumarły. Wzór statutu szkoły z komentarzem (Kraków 2023). Prawami ucznia zajmuje się od 2018 r. 

dr Marzena Żylińska – zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i książek (Między podręcznikiem a internetem, Neurodydaktyka, Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.), a także książek dla dzieci). Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Założyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi firmę szkoleniową Edukatorium. Marzy o szkołach, do których uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością. Wierzy, że wszystko jest możliwe o tyle, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas. Jeśli chcemy, żeby był lepszy, musimy stworzyć nowy model szkoły.  

Magdalena Ostrowska – nauczycielka dyplomowana, logopedka, Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny w klasie, dla rodziców oraz wczesnego dzieciństwa, Certyfikowana Trenerka Myślenia Krytycznego, Certyfikowana Trenerka Biznesu, prelegentka na konferencjach z obszaru edukacji i rozwoju osobistego. Certyfikowana Trenerka Umiejętności Społecznych, Trenerka Edukacji opartej na empatii i dialogu. Autorka, metodyczka. Trenerka Edukacji Włączającej. Ukończyła szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkolenie Kid's Skills. Psychoterapeutka w nurcie poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia, członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ekspertka do spraw monitorowania w projekcie Ośrodka Rozwoju Edukacji „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego". Prowadzi warsztaty dla rodziców, nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów i studentów.

PLAKAT

Informacji udzielają:

Ewa Kondrat, nr tel. 881-93-12-18, e-mail: Ewa.Kondrat@kpcen-torun.edu.pl

Agnieszka Przybyszewska, nr tel. 881-93-31-88, e-mail: Agnieszka.Przybyszewska@kpcen-torun.edu.pl

Ostatnie aktualności
I Kujawsko-Pomorskie Ekoforum dla Nauczycieli „Budujemy przyszłość, chronimy klimat!”
05.05.2025 czytaj...
Szkolimy się dla Was
06.05.2025 czytaj...
Gala Konkursu na działania edukacyjne „Wokół historii regionu"
02.05.2025 czytaj...
Edukacja na miarę XXI wieku ze Zintegrowaną Platformą Edukacyjną - relacja
30.04.2025 czytaj...
Dzień Książki i Praw Autorskich - relacja
15.04.2025 czytaj...