Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen twitter kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Dobrostan na pierwszym miejscu

07.05.2021

Rozumiemy, że zdalne nauczanie i powrót do edukacji stacjonarnej w warunkach pandemii powodują stres, wyczerpanie, wiążą się z obawami. Dlatego pod koniec kwietnia zorganizowaliśmy dwa szkolenia, oferując nauczycielom i ich uczniom wsparcie.

Wiesława Kuban 27 kwietnia poprowadziła zajęcia Pomoc psychologiczno-pedagogiczna po roku pandemii dla nauczycieli, pedagogów i psychologów. Podczas spotkania poruszone zostały różne tematy, m.in. skutki pogarszającej się w czasie epidemii kondycji psychicznej uczniów (wzrost zachowań ryzykownych, w tym związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa epidemicznego) i szczególne znaczenie godzin wychowawczych w okresie pandemii (jak je wykorzystać). Uczestnicy mogli zastanowić się, jak rozpoznać sytuację w klasie po powrocie uczniów do szkół i jakie działania podjąć, by zapewnić im poczucie bezpieczeństwa.

Tuż przed majówką, 30 kwietnia, koordynatorzy i członkowie zespołów ds. promocji zdrowia realizujących program Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie, nauczyciele należący do Sieci Szkół i Przedszkoli Szkół Promujących Zdrowie oraz konsultanci KPCEN mieli okazję wysłuchać wystąpienia konferencyjnego Magdaleny Dziedziak-Wawro Jak zadbać o swój dobrostan? Webinarium przyniosło wiele wartościowych refleksji. Prowadząca szkolenie zwróciła uwagę, by dać sobie pozwolenie na popełnianie błędów, a potem wyciągać z nich naukę na przyszłość, zatroszczyć się o swój komfort emocjonalny poprzez dystansowanie się wobec spraw i ludzi negatywne wpływających na nasze samopoczucie, a otaczanie się tymi, którzy nas wspierają i motywują. Nasz dobrostan psychiczny jest w naszych rękach, troskę o swoją kondycję psychiczną potraktujmy jak zadanie priorytetowe – nie odkładajmy go na później.

Jeśli czujesz, że w czasie pandemii potrzebujesz wzmocnienia, to zapraszamy do zapoznania się z naszą specjalną majową ofertą: Tutoring jako indywidualne wsparcie ucznia w rozwoju – idea tutoringu, Jak nauczyciel ma zadbać o siebie w czasie i po pandemii , II edycją Pomocy psychologiczno-pedagogicznej po roku pandemii. Zachęcamy także do udziału w Seminarium dla pedagogów szkolnych - pomoc psychologiczno-pedagogiczna po roku pandemii.

Ostatnie aktualności
Wojewódzkie wydarzenia z udziałem KPCEN w Toruniu
15.06.2021 czytaj...
Wizyta w Młynie Wiedzy
08.06.2021 czytaj...
Liczymy, programujemy… Rozwijamy kompetencje matematyczne i informatyczne
02.06.2021 czytaj...
Wyniki Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych Metodą WebQuest – XI edycja
26.05.2021 czytaj...
Kujawsko-Pomorska Sieć Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie
19.05.2021 czytaj...